Vedený trénink, který je určen pro střelce z malorážných zbraní a umožňuje i účast až dvou vlastních ratolestí. Budete tak mít příležitost vychovávat svou drobotinu ve sportovní střelbě pod vaším dohledem a s velmi rozmanitým obsahem tréninku, takže se nemusíte bát, že by se dítka chvilku nudila. A navíc si drahá polovička odpočine a vy máte plusové body 🙂

! POTOMSTVO MÁ ÚČAST NA TRÉNINKU ZDARMA !

Své děti ve věku 10-18 let musí mít rodič neustále pod dohledem, plně za ně zodpovídá a zároveň musí splňovat podmínky dané Zákonem o zbraních č. 119/2002 Sb. – být starší 21 let, být držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a musí zajistit bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

Trénink nabídne nástavbu ke kurzu INTRO a je postaven hlavně na praktické části.

Kromě možnosti probrat teorii v rozsahu kurzu INTRO přímo na místě je trénink zaměřen hlavně na bezpečné ovládání zbraně, střelbu v leže a v nestabilních polohách s využitím různé výbavy a praktické ovládnutí dynamické střelby – více cílů, různé vzdálenosti, rapid fire.

Po absolvování tréninku by měl být střelec schopen eliminovat základní střelecké chyby z oblasti techniky střelby, využívat několika střeleckých poloh a používat svou výbavu a příslušenství ke zlepšení komfortu střelby. 

Hlavní součástí tréninku je praktická střelba (teorie je doplňková dle aktuální situace a požadavků), kde se kromě statické části (nastřelování zbraní na různé vzdálenosti, položky pro procvičení teorie a trénink precizní střelby) zaměříme na dynamickou střelbu z pušky s optikou při fyzické zátěži, z několika pozic a překážek, v krátké střelecké dráze, na různé cíle a za využití různých pomůcek.

Vyvrcholením tréninku je připravený střelecký závod dle PRS/IPRF pravidel o 10 střeleckých situacích na různé tréninkové náměty, kde si střelci prověří “naostro” své schopnosti s ostatními.

Lekce se lze zúčastnit i jen jako pozorovatel kvůli probírané teorii. Cena tréninku se v tomto případě stanovuje dohodou.

 

Obsah

 • úvod do přesné střelby
 • stavba a příprava ideálního tréninku
 • základní střelecké polohy
 • technika a principy střelby
 • využívání výbavy a příslušenství pro zvýšení komfortu střelby
 • STATICKÁ střelba / nastřelování, terčová střelba
 • DYNAMICKÁ střelba / při fyzické zátěži, z nestabilních poloh
 • diskuze ke všem probraným tématům

 

Časový harmonogram

Pátek

 • dle zájmu a po předchozí domluvě je možné přijet již den předem s příjezdem PO 16:00 hod (bude upřesněno do středy před tréninkem)
 • dle situace trénink 16:00-18:00 hod
 • večerní potlach s možností grilování
 • páteční TRÉNINK JE ZCELA ZDARMA (jeho absolvování není podmínkou, avšak je pouze pro ty, kteří absolvují sobotu !)

Sobota

 • budíček v 7:30 hod
 • příjezdy DO 8:30 hod (pro ty, kteří nedojeli již v pátek)
 • zahájení tréninku OD 9:00 hod
 • využití 50m střelnice Třebíč v čase 9:00 – 18:00 hod
 • teorie během celého dne na střelišti
 • součástí je i střelecký závod dle PRS/IPRF pravidel o 10 střeleckých situacích na různé tréninkové náměty
 • zakončení tréninku do 18:00 hod

 

Strava

Stravování formou vlastních zásob anebo po předchozí dohodě lze zařídit občerstvení na střelnici anebo si opéct něco na ohni/grilu. Popřípadě lze zvolit jednu z forem objednávek jídla s dovozem z okolí.

Večer lze využít gril přímo na střelnici.

Na místě možnost zakoupení drobného občerstvení, kávy anebo čaje.

 

Ubytování a zázemí

Na střelnici je možnost přespat ve vlastních stanech, karavanech, autech či pod širým nebem. V rámci vlastní iniciativy si lze dohodnout ubytování v některém hotelu v okolí.

Na střelnici je k dispozici suché sociální zařízení, dále bez možnosti sprchování a tekoucí vody.

Teoretické a praktické znalosti

Trénink je určen střelcům se znalostmi v minimálním rozsahu kurzu INTRO a se základní výbavou nutnou pro absolvování lekce (vlastní zbraň, střelivo a příslušenství).

Bohužel vzhledem k rozsahu tréninku není možno brát v potaz otázky na základní věci. Nicméně veškeré praktické a podstatné části kurzu INTRO jsou i zde zopakovány a hlavně procvičeny.

Dále je třeba hlava otevřená novým věcem a zájem o danou problematiku.

 

Výzbroj a vybavení

S sebou si přineste poznámkový blok, psací potřeby, pro praktickou část ochranu sluchu a zraku.

Trénink je určen pro střelce, kteří již mají svou výzbroj, vybavení a jsou schopni ji ovládat na základní úrovni.

Povoleny jsou POUZE zbraně ráže .22LR.

Z důvodu bezpečnosti je nutné mít s sebou výstražný zásobník anebo komorový výstražník (lze zapůjčit či zakoupit na místě).

Objem potřebného střeliva, které si hradí každý střelec sám, je v rozsahu minimálně 100ks na trénink a 100ks na závod.

Střelec bude řešit terčové situace na max 10 ran, tedy důrazně doporučuji zásobník na 10, případně dva na 5 ran jako nutné řešení.

Doporučuji mít s sebou i pozorovací dalekohled, tripod (postačí od fotoaparátu, případně vytvoříme improvizovaný na místě), popruh na zbraň anebo cca 2m lana pro improvizaci, střelecké bagy, případně menší či větší batoh.

Ze strany pořadatele nemohou být dány k dispozici žádné zbraně k zapůjčení.

 

Oblečení a výstroj

Oblečení tmavé barvy anebo s maskovacím vzorem a to do každého počasí včetně pevné obuvi (střelecká část bude i za pohybu a to včetně polohy vleže na zemi).

Na střelnici budeme fungovat i při nepřízni počasí!

Své děti ve věku 10-18 let musí mít rodič neustále pod dohledem, plně za ně zodpovídá a zároveň musí splňovat podmínky dané Zákonem o zbraních č. 119/2002 Sb. – být starší 21 let, být držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a musí zajistit bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

Trénink je určen střelcům, kteří již mají svou výbavu, umí s ní bezpečně zacházet na základní úrovni a hlavně mají nastřelenou zbraň i optiku na střelivo, se kterým se tréninku zúčastní!

Je samozřejmostí nastřelení zbraně na danou střelnici pro zjištění změn bodu zásahu v rámci tréninku (součást obsahu). Bohužel vzhledem k časovému rozpočtu však nemůže být dán prostor pro kompletní nastřelení zbraně po usazení optiky a zjišťování základních balistických hodnot, když přijede střelec “nepřipraven a naslepo”.

Po zkušenostech již víme, že to některým může zabrat více času a všichni jsou pak bržděni.

 

Z tréninku budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby, které nerespektují pokyny vlastníka střelnice, pořadatele nebo jím pověřené osoby, nedodržují provozní řád, ohrožují zdraví, bezpečnost či pořádek.

Stejně tak budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby podnapilé či pod vlivem omamných a psychotropních látek (drog) a osoby, které nějakým způsobem poškodí či poničí prvky či jiné vybavení tréninku či střelnice.

Střelnice Třebíč

Poušov 349, Stařečka

674 01 Třebíč

 

 

Loc: 49°12’45.8″N 15°51’22.0″E

Aktuálně vypsané termíny: