Tento vedený trénink je určen pro střelce z velkorážných i malorážných zbraní, kteří již absolvovali kurzy GTac ADVANCED anebo INTRO. Mají svou výzbroj, vybavení a jsou schopni ji ovládat na pokročilé úrovni. Nabídne možnost procvičování teorie i praxe z kurzů INTRO či ADVANCED a je postaven hlavně na praktické části.

Výjimečně se mohou zúčastnit i střelci, kteří neabsolvovali žádný z kurzů GTac, ale mají zájem si vyzkoušet střelbu až do vzdálenosti 500m (Placy u Příbrami) nebo 790m (VTÚ Bzenec). Ty prosím o zaslání dotazu na obsazenost kurzu a vyčkat, zda budou moci odeslat registraci a doplnit absolventy kurzů pro plné obsazení tréninku.

Bude zde možnost si změřit úsťovou rychlost střeliva na měřicím zařízení (nutno domluvit předem). V případě zájmu střelců jsem k dispozici pro jejich dotazy z oblastí teorie i praxe v rozsahu kurzů INTRO a ADVANCED.

 

Možné zaměření náplně tréninku

(nutno domluvit předem):

 • základní střelecké polohy
 • stavba a příprava ideálního tréninku
 • technika a principy střelby
 • optické zaměřovače, jejich konstrukce, používání a jiné
 • vnější balistika od teorie k praxi
 • STATICKÁ střelba / nastřelování, terčová střelba
 • DYNAMICKÁ střelba / při fyzické zátěži, z nestabilních poloh
 • diskuze ke všem probraným tématům

 

Časový harmonogram

 • příjezdy DO 8:00 hod (v létě je po dohodě možnost dojet den předem a přespat na střelnici)
 • využití střelnice Placy u Příbrami v čase 9:00 – 17:00 hod (střelnice VTÚ Bzenec 9:00 – 14:00 hod)
 • zakončení tréninku do 18:00 hod (v závislosti na situaci lze prodloužit)

 

Strava

Stravování formou vlastních zásob anebo po předchozí dohodě lze za rozumnou cenu zařídit oběd na střelnici (guláš, maso na grilu,…). Popřípadě lze zvolit jednu z forem objednávek jídla s dovozem z okolí.

Večer lze využít gril přímo na střelnici.

Na místě možnost zakoupení drobného občerstvení, kávy anebo čaje.

 

Ubytování a zázemí

Na střelnici je možnost přespat ve vlastních stanech, karavanech, autech či pod širým nebem. V rámci vlastní iniciativy si lze dohodnout ubytování v některém hotelu v okolí.

Na střelnici je k dispozici sociální zařízení.

Teoretické a praktické znalosti

Trénink je určen střelcům se znalostmi v minimálním rozsahu kurzu INTRO či ADVANCED a se základní výbavou nutnou pro absolvování tréninku (vlastní zbraň, střelivo a příslušenství).

Obsah možné procvičované tématiky bude specifikován v zasílaných podrobnostech k danému tréninku anebo jej lze dostatečně dopředu domluvit a může se týkat veškeré praktické či teoretické části obou kurzů GTac.

 

Výzbroj a vybavení

S sebou si přineste poznámkový blok, psací potřeby, pro praktickou část ochranu sluchu a zraku.

Trénink je určen pro střelce, kteří již mají svou výzbroj, vybavení a jsou schopni ji ovládat na pokročilé úrovni.

Povoleny jsou zbraně bez omezení druhu do ráže .338. S malou obměnou položek lze střílet malorážky současně s velkorážnými zbraněmi na jejich vlastní cíle.

Objem potřebné munice v rozsahu 100 – 150ks, kterou si hradí každý střelec sám.

Doporučuji mít s sebou i pozorovací dalekohled, tripod (postačí od fotoaparátu, případně vytvoříme improvizovaný na místě), popruh na zbraň anebo cca 2m lana pro improvizaci.

Ze strany pořadatele nemohou být dány k dispozici žádné zbraně k zapůjčení.

 

Oblečení a výstroj

Oblečení tmavé barvy anebo s maskovacím vzorem a to do každého počasí včetně pevné obuvi (střelecká část bude i za pohybu a to včetně polohy vleže na zemi).

Na střelnici budeme fungovat i při nepřízni počasí!

Z kurzu budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby, které nerespektují pokyny vlastníka střelnice, pořadatele nebo jím pověřené osoby, nedodržují provozní řád, ohrožují zdraví, bezpečnost či pořádek.

Stejně tak budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby podnapilé či pod vlivem omamných a psychotropních látek (drog) a osoby, které nějakým způsobem poškodí či poničí prvky či jiné vybavení kurzu či střelnice.

Střelnice Placy

Višňová 308

262 61 Višňová

www.placy.cz

 

Loc: 49°40’23.9″N 14°06’30.5″E

Střelnice VTÚ Bzenec

 

 

 

 

Loc: 48°57’22.7″N 17°16’36.6″E

Aktuálně vypsané termíny: