Trénink PRAKTIKA

(Vedený tématický trénink)

Počet účastníků: min 12 – max 20
Délka: 1 den / cca 5 hodin
Termíny: Celoročně, viz patička webu
Lokalita:   VTÚ Bzenec / až 800m
Zbraně / ráže:  Vlastní / do ráže .338
Cena:  999Kč / osobu
 
Registrace na kurz

Tento vedený trénink je určen pro střelce z velkorážných i malorážných zbraní, kteří již absolvovali kurzy GTac ADVANCED anebo INTRO. Mají svou výzbroj, vybavení a jsou schopni ji ovládat na pokročilé úrovni. Nabídne možnost procvičování teorie i praxe z kurzů INTRO či ADVANCED a je postaven hlavně na praktické části.

Mohou se zúčastnit i střelci, kteří neabsolvovali žádný z kurzů GTac, ale mají zájem si vyzkoušet střelbu až do vzdálenosti 800m. I ti mohou odeslat svou registraci a vyčkat, zda budou moci doplnit absolventy kurzů pro plné obsazení tréninku.

Kurzovné je za pronájem střelnice a využívání terčových zařízení GTac (gongů) na různých vzdálenostech a směrech v dopadové ploše. Dále zde bude možnost změřit si úsťovou rychlost střeliva na měřicím zařízení! V případě zájmu střelců jsem k dispozici pro jejich dotazy z oblastí teorie i praxe v rozsahu kurzů INTRO a ADVANCED.

Střelci ze zbraní ráže .22LR budou střílet po boku „vyšších ráží“ na své vlastní cíle ve vzdálenostech 25 – 150m. Výkonnější zbraně do ráže .338 budou využívat celý rozsah střelnice až do vzdálenosti 800m.

V případě zájmu více účastníků lze v letních měsících domluvit příjezd den předem a možnost přespání (na vlastní karimatce, ve vlastním stanu či autě).

Ze strany pořadatele nemohou být dány k dispozici žádné zbraně k zapůjčení.

Možné zaměření náplně tréninku (nutno předem domluvit):

 • základní střelecké polohy
 • stavba a příprava ideálního tréninku
 • technika a principy střelby
 • optické zaměřovače, jejich konstrukce, používání a jiné
 • vnější balistika od teorie k praxi
 • STATICKÁ střelba / nastřelování, terčová střelba
 • DYNAMICKÁ střelba / za pohybu, z nestabilních poloh
 • diskuze ke všem probraným tématům

 

Časový harmonogram v den konání tréninku:

 • příjezdy DO 8:00 hod (v létě je po dohodě možnost dojet den předem a přespat na střelnici)
 • využití střelnice 9:00 – 14:00 hod
 • zakončení tréninku do 14:00 hod (v závislosti na situaci lze prodloužit)

 

Strava:

Snídaně, obědy a večeře jsou formou vlastních zásob.

V Bzenci je Penny Market a drobné obchody. Je tak možnost si každý den zakoupit čerstvé potraviny až do 20hod večer. 

 

Ubytování a zázemí:

Na střelnici je možnost přespat ve vlastních stanech, karavanech, autech či pod širým nebem. V rámci vlastní iniciativy si lze dohodnout ubytování v některém hotelu z okolních vesnic (Bzenec, Moravský Písek, Vracov).

K dispozici je toaleta, sprcha, 220V a kuchyňka se základním vybavením (lze si uvařit kávu, čaj, ohřát jídlo).

 

Požadovaná úroveň znalostí:

Trénink je určen střelcům se znalostmi v minimálním rozsahu kurzu INTRO či ADVANCED a se základní výbavou nutnou pro absolvování tréninku (vlastní zbraň, střelivo a příslušenství).

Obsah možné procvičované tématiky bude specifikován v zasílaných podrobnostech k danému tréninku anebo jej lze domluvit dostatečně dopředu a může se týkat veškeré praktické či teoretické části obou kurzů GTac.

 

Požadovaná výzbroj a vybavení:

Každý střelec používá vlastní zbraň a munici.

Trénink je určen pro všechny zbraně bez omezení druhu do ráže .338. S malou obměnou položek lze střílet malorážky současně s velkorážnými zbraněmi na vlastní cíle ve vzdálenostech 25 – 150m.

Objem potřebné munice v rozsahu 100 – 150ks, kterou si hradí každý střelec sám.

Doporučuji mít s sebou i pozorovací dalekohled, tripod (postačí od fotoaparátu, případně vytvoříme improvizovaný na místě), popruh na zbraň anebo cca 2m lana pro improvizaci.

 

Požadovaná výstroj:

Oblečení tmavé barvy anebo s maskovacím vzorem a to do každého počasí včetně pevné obuvi (střelecká část bude i za pohybu a to včetně polohy vleže na zemi).

Na střelnici budeme fungovat i při nepřízni počasí!

Dále – poznámkový blok, psací potřeby, ochrana sluchu a zraku.

 

UPOZORNĚNÍ:

Z tréninku budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby, které nerespektují pokyny vlastníka střelnice, pořadatele nebo jím pověřené osoby, nedodržují provozní řád, ohrožují zdraví, bezpečnost či pořádek.

Stejně tak budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby podnapilé či pod vlivem omamných a psychotropních látek (drog) a osoby, které nějakým způsobem poškodí či poničí prvky či jiné vybavení kurzu či střelnice.

Využívané střelnice:

VTÚ Bzenec / až 800m

Fotografie z pořádaných kurzů naleznete v Galerii.

Chci se zúčastnit tréninku

 

 

Zpět