Dynamický kurz, který je určen pro střelce z velkorážných i malorážných semi-automatických zbraní. Nabídne nástavbu teorie ke kurzu INTRO a je postaven hlavně na praktické části.

Oproti klasickému kurzu ADVANCED je tento seminář díky možnostem použití semi-automatických zbraní více dynamický – je méně zaměřen na precizní střelbu vleže a více na rychlejší typ střelby, více cílů, vyhodnocování situací a výběr cílů a nestabilní polohy po zátěži, či při nucené změně střelecké pozice.

Kromě detailnějších teoretických pasáží z oblasti nastřelování či optických zařízení je kurz rozšířen o využití osnovy k výpočtům a měření, o účinky větru a oprav na něj, ale hlavně o teoretické i praktické zvládnutí střeleckých poloh a techniky střelby z nich.

Po absolvování kurzu bude střelec schopen eliminovat základní střelecké chyby z oblasti techniky střelby, využívat několika střeleckých poloh a aplikovat teoretické využití osnov puškohledů v praxi. 

Nedílnou součástí je i praktická střelba, kde se kromě statické části (nastřelování zbraní na různé vzdálenosti, položky pro procvičení teorie) zaměříme na dynamickou střelbu z pušky s optikou za pohybu, z několika pozic v krátké střelecké dráze na různé cíle a za využití různých pomůcek.

Lekce se lze zúčastnit i jen jako pozorovatel kvůli probírané teorii. Cena kurzu se v tomto případě stanovuje dohodou.

 

Obsah

 • úvod do přesné střelby
 • stavba a příprava ideálního tréninku
 • základní střelecké polohy
 • technika a principy střelby
 • optické zaměřovače, jejich konstrukce, používání a jiné
 • vnější balistika od teorie k praxi
 • STATICKÁ střelba / nastřelování, terčová střelba
 • DYNAMICKÁ střelba / při fyzické zátěži, z nestabilních poloh
 • diskuze ke všem probraným tématům

 

Časový harmonogram

Středa

 • dle zájmu příjezdy OD 19:00 hod (nutno domluvit předem)
 • večerní potlach s možností grilování

Čtvrtek

 • budíček v 6:00 hod
 • příjezdy DO 6:30 hod (pro ty, kteří nedojeli již ve středu)
 • zahájení teorie OD 7:00 hod
 • využití střelnice Placy u Příbrami v čase 9:00 – 17:00 hod (střelnice VTÚ Bzenec 9:00 – 14:00 hod)
 • teorie během celého dne na střelišti
 • večerní potlach s možností grilování

Pátek

 • budíček v 6:00 hod
 • využití střelnice Placy u Příbrami v čase 9:00 – 17:00 hod (střelnice VTÚ Bzenec 9:00 – 14:00 hod)
 • zakončení tréninku do 18:00 hod (v závislosti na situaci lze prodloužit)

 

Strava

Stravování formou vlastních zásob anebo po předchozí dohodě lze za rozumnou cenu zařídit oběd na střelnici (guláš, maso na grilu,…). Popřípadě lze zvolit jednu z forem objednávek jídla s dovozem z okolí.

Večer lze využít gril přímo na střelnici.

Na místě možnost zakoupení drobného občerstvení, kávy anebo čaje.

 

Ubytování a zázemí

Na střelnici je možnost přespat ve vlastních stanech, karavanech, autech či pod širým nebem. V rámci vlastní iniciativy si lze dohodnout ubytování v některém hotelu v okolí.

Na střelnici je k dispozici sociální zařízení.

Teoretické a praktické znalosti

Kurz je určen střelcům se znalostmi v minimálním rozsahu kurzu INTRO a se základní výbavou nutnou pro absolvování lekce (vlastní zbraň, střelivo a příslušenství).

Bohužel vzhledem k rozsahu kurzu není možno brát v potaz otázky na základní věci. Nicméně veškeré praktické a podstatné části kurzu INTRO jsou i zde zopakovány a hlavně procvičeny.

Dále je třeba hlava otevřená novým věcem a zájem o danou problematiku.

 

Výzbroj a vybavení

S sebou si přineste poznámkový blok, psací potřeby, pro praktickou část ochranu sluchu a zraku.

Kurz je určen pro střelce, kteří již mají svou výzbroj, vybavení a jsou schopni ji ovládat na základní úrovni.

Povoleny jsou zbraně bez omezení druhu do ráže .338. S malou obměnou položek lze střílet malorážky současně s velkorážnými zbraněmi na jejich vlastní cíle.

Objem potřebné munice v rozsahu 100 – 150ks, kterou si hradí každý střelec sám.

Doporučuji mít s sebou i pozorovací dalekohled, tripod (postačí od fotoaparátu, případně vytvoříme improvizovaný na místě), popruh na zbraň anebo cca 2m lana pro improvizaci.

Ze strany pořadatele nemohou být dány k dispozici žádné zbraně k zapůjčení.

 

Oblečení a výstroj

Oblečení tmavé barvy anebo s maskovacím vzorem a to do každého počasí včetně pevné obuvi (střelecká část bude i za pohybu a to včetně polohy vleže na zemi).

Na střelnici budeme fungovat i při nepřízni počasí!

Kurz je určen střelcům, kteří již mají svou výbavu, umí s ní bezpečně zacházet na základní úrovni a hlavně mají nastřelenou zbraň i optiku na střelivo, se kterým se zúčastní kurzu!

Je samozřejmé nastřelení zbraně na danou střelnici pro zjištění změn bodu zásahu v rámci kurzu (součást obsahu). Bohužel vzhledem k časovému rozpočtu však nemůže být dán prostor pro kompletní nastřelení zbraně po usazení optiky a zjišťování základních balistických hodnot, když přijede střelec “nepřipraven a naslepo”.

Po zkušenostech již víme, že to některým může zabrat více času a všichni jsou pak bržděni.

 

Z kurzu budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby, které nerespektují pokyny vlastníka střelnice, pořadatele nebo jím pověřené osoby, nedodržují provozní řád, ohrožují zdraví, bezpečnost či pořádek.

Stejně tak budou bez náhrady zaplaceného kurzovného vyloučeny osoby podnapilé či pod vlivem omamných a psychotropních látek (drog) a osoby, které nějakým způsobem poškodí či poničí prvky či jiné vybavení kurzu či střelnice.

Střelnice Placy

Višňová 308

262 61 Višňová

www.placy.cz

 

Loc: 49°40’23.9″N 14°06’30.5″E

Střelnice VTÚ Bzenec

 

 

 

 

Loc: 48°57’22.7″N 17°16’36.6″E

Aktuálně vypsané termíny: